محل تبلیغات شما

طنمه عیدانه

پیک نوروزی

آره اون موقع ها ما پیک نوروزیداشتیم ، بعضیا هم بهش می گفتن پیک بهاری .

وسط عید بود و من یه سر رفتهبودم خونه ، وقتی برگشتم خونه دیدم مامانم دوباره دستپاچه اس: علیکسلام.زود باش. رود باش لباساتو دربیار.ناهارتو بخور.

وسط حرفش پریدم: بابا چه عجلهایه.این همه استرس و دستپاچگی به خدا سکته ات می ده .آخرش می کشتت.

مامانم با عصبانیت گفت: اگه تادو دقیقه دیگه نری سراغ پیک نوروزی کاری می کنم تو زودتر از من بمیری. یالا .

باورتون نمیشه، سی صفحه  خودپیک بود ، هر معلمی هم ۴۰ صفحه ۴۰ صفحه بهمون مشق عید می داد.

فکر نمی کردم اینو بگم ، اماخدا رو شکر که اون سال خیلی وضعمون خوب نبود، نه خونه کسی رفتیم و نه گذاشتیم کسیبیاد خونه مون، وگرنه اگه تا بیست فروردین هم می نوشتم تموم نمی شد.

خلاصه رفتم سراغ پیک نو روزی کهبابام گفت: دختر کجایی؟.خجالت نمی کشی؟.مامانت باید ظرفا رو بشوره؟

بله؛ بابا و مامانم خیلی هوایهمو دارن.

یه (باشه) گفتم و رفتم سراغ ظرفها و دوباره برگشتم سر پیک ، که دوباره بابام داد زد: خجالت نمی کشی؟ رفتی تمرگیدیتو اتاقت ، مامانت باید اتاقو جارو کنه؟

بعد از جارو اتاق بار اومدمسراغ پیک نوروزی که اینبار مامانم گفت: خجالت بکش دختر.بابات با این پا دردشباید بره بیرون خرید کنه ؟

بله؛ خیلی هوای همو دارن، اصلاًزیاد از حد.

رفتم خرید مردمو برگشتم . غروبشده بود و من حتی یک صفحه رو هم تکمیل نکرده بودم.

مامانم گفت: پاشو بیا شامتو بخور.

بعد از شام دوباره رفتم سراغپیکم که بابام دادا زد: باید بهت بگم بیا سفره رو جمع کن؟ خودت عقلت نمی رسه؟

بعد از اینکه سفره رو جمع کردماز ترس اینکه یه بارم واسه ظرفا صدام کنن ، ظرفا رو هم شستم و اومدم سراغ پیک ،بالاخره تونستم دو صفحه از پیک رو بنویسم که یهو بابام چراغو خاموش کرد: ساعت نه شبه. برو بگیر بخواب .

چراغو روشن کردم و گفتم: ولی منفقط دو صفحه نوشتم.

بابام چشم غرّه ای بهم رفت وگفت: پس از ظهر تا حالا داری چه غلطی می کنی؟

شروع کرد به باز کردن کمربندش ،گفتم: بابا زشته . جلو من می خوای شلوارتو در بیاری؟

بابام کمر بند رو از شلوارشآزاد کرد و با عصبانیت گفت: نه. می خوام کاربرد کمربندو نشونت بدم.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

پیک ,، ,رو ,سراغ ,مامانم ,بابام ,سراغ پیک ,پیک نوروزی ,رفتم سراغ ,ظرفا رو ,مامانت باید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بلاگ ایرانی بیمه پاسارگاد(حبیبی 2028) Cherelle's style ... فرادیس (بـــوستــان دین شناسی) FARADIS littlifeli پاریس نیوز Christopher's notes rambbemactu کد تخفیف شرکت پرند ( کد معرف ) : 58107579 i-love-winx