محل تبلیغات شما

سحر خیز باشیم یا شب بیدار

از یک سو بیشتر افراد موفق درباره به سحر خیز بودن تاکید دارند از سویی دیگر ما شاهد افرادی هستیم که با وجود اینکه تا پاسی از شب بیدارند به موفقیت های چشم گیری دست یافتند؛ بنابراین ما سر درگم می شویم که کدام سبک زندگی را انتخاب کنیم .
اگر شما هم برایتان چنین سوالی پیش آمده در ادامه بیشتر راجع به آن خواهیم گفت

ساعت بدن
وقتی درباره پای ساعت بدن به میان میایید بسیاری اعتقاد دارند می توان آن را تغییر داد، خود من شاهد تغییر ساعت بدن خود بودم ، البته نه بر اثر پافشاری خودم، بلکه با بالا رفتن و تغییر سنم ساعت بدنم خود به خود تغییر کرد ‌.
این که ساعت بدن را می توان تغییر داد _آن هم به صورت آگاهانه _ رد نمی کنم اما تأیید هم نمی کنم، شاید بسیاری افراد موفق به تغییر ساعت بدن خود شده باشند ، اما اگر دقت کنید همه آن ها به نحوی تعادل را در زندگی خود از دست داده اند، یا معتاد به کار شده اند و استرس و اضطراب فراوان به سراغشان آمده و دچار فلج با شده اند و یا وقتی نگاهشان می کنی بسیار خسته و کسل هستند.
بله ، تغییر ساعت بدن منجر به موفقیت آن ها شده اما به چه قیمتی، آن ها فقط موفقیت مالی به دست آورده اند و موفقیت مالی بدون سلامتی ، اساساً موفقیت نیست چون موفقیت یعنی احساس خوشبختی بسیار داشتند و آن ها با توجه به توضیحات بالا به هیچ عنوان خوشبخت به نظر نمی رسند.

اما باید چه کرد
بهتر است منتظر تغییر خود به خودی ساعت بدنتان باشید تا به اجبار آن را تغییر دهید ، اگر می خواهید فرزندان شما در آینده افرادی باشند که سحرخیز اند از همان بچگی عادتشان دهید نه اینکه در بزرگسالی به ناگاه سحر خیرشان کنید . شاید تغییر عادت ها ممکن باشد اما تغییر عادت مربوط به خوابیدن مشکل ساز است .
تنها کاری که شما امروز برای خود می توانید انجام دهید نگاه به موقعیتتان است ، اینکه چه زمانی شما کارآمد تر خواهید بود و انرژی بیشتری خواهید داشت ، می تواند صبح زود باشد و یا آخر شب ، می تواند غروب باشد ، یا سر شب. اصلا مهم نیست که چه زمانی مشغول به فعالیت خواهید بود، مهم این است که چه زمانی شما انرژی بیشتری برای فعالیت دارید.

شرایط مهم تر است
چیزی دیگری که مهم است، این است که شرایط شما چگونه است ، شاید در محیطی که شما زندگی می کنید و یا شغلتان شما نتواید طبق ساعت بدنتان پیش بروید ، پس کاری را انجام دهید که درست است . درستش این است که شما خود را با شرایط سازگار کنید اما هرگز این کار را به یکباره انجام ندهید. اگر مجبورید سحرخیز باشید یا شب بیدار کم کم این تغییر را انجام دهید، شاید عادت های دیگر را بشود به یکباره تغییر داد و گاهی بهتر است به یکباره تغییر کند اما عادتی که مربوط به خواب باشد تغییر به یکباره خطرساز می شود. پس این کار را بکنید . تصمیم بگیرید که اول این ماه و فقط روز اول تفسیری را که خواهانش هستید اعمال کنید ، ماه بعد این تغییر را تبدیل به دو روز کنید و ماه بعد پنج روز و بعد ده روز و بدین شکل کم کم عادت جدید خواب یا بیداریتان را ایجاد کنید تا برای سلامتتان مشکل ساز نشود.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد، شاد ، سلامت ‌و موفق باشید.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

تغییر ,، ,ساعت ,موفقیت ,شب ,ها ,ساعت بدن ,آن ها ,به یکباره ,یا شب ,تغییر ساعت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

dogspenkonsver لژیون همسفر نسیم نیک و پاک ilavevew 67 درجه William's blog headschoolfdetu sotbirnnavict sangnegare فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر