محل تبلیغات شما
من چه استعدادی دارم
(دو راهکار مهم)
متاسفانه بیش از نود در صد ما متوجه استعداد هایی که داریم نیستیم ؛ با کمال تأسف باید گفت که بیشتر خانواده ها هم نمی توانند در یافتن استعداد کمک چندانی بکنند؛ چون بیشتر زندگیتان را کنار آن ها سپری کردید و گاها استعداد های شما به نظر خانواده امری طبیعی می آید و اساسا استعداد محسوب نمی شود (البته از نظر آن ها)
ما در این مقاله سعی دارم شما را در یافتن استعداد های تان یاری کنم، پس برای کشف استعداد های تان این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

۱-به نظرات و انتقادات دیگران توجه کنید
گاهی فعالیت هایی را انجام می دهید که به نظرتان در آن استعداد شگرفی دارید، اما دیگران به شما می گویند که هرگز چنین چیزی نیست. البته منظور از (دیگران) دوستان و همکاران و اقوامتان هستند و نه خانواده. چون خانواده به دلیل نزدیک بودنشان به شما و عشق بی اندازه ای که به شما دارند و نگرانی‌شان برای آینده تان اغلب اشتباه خواهند کرد. پس اگر فردی به غیر از خانواده به شما گفت که در فلان کار استعداد ندارید ، نمی خواهم بگویم حرفش را بپذیرید اما به حرفش توجه کنید و تمام جوانب را بررسی کنید و اگر دیدید حق با اوست بپذیرید ، چون شاید گاهی افراد از روی حسد چنین حرفی بزنند . پس بهتر است قبل از پذیرفتن حرف طرف مقابل او را خوب بشناسید و حرفش را مورد بررسی قرار دهید.
اما گاهی شاید شما استعدادی در وجود خود دارید که متوجه آن نیستید و دیگران به شما خواهند گفت که چنین استعدادی را دارید، و شما چون متوجه آن نیستید یا حرفشان را باور نمی کنید یا به شدت انکار خواهید کرد.نمونه اش خود من زمانی یکی از همکلاسی های دوران دبیرستانم به من گفت که صدای خوبی برای گویندگی دارم. اما حرفش را جدی نگرفتم، چون اصلاً فکرش را هم نمی کردم که من صدای خوبی داشته باشم، او به شدت اسرار داشت که تست بدهم ، اما من صدایم را باور نداشتم.
بعد از آن تا به امروز افراد زیادی این حرف را به من زدند که اکنون به یقین رسیده ام که اگر تست بدهم حتما پذیرفته خواهم شد . و اکنون نیز با یک گروه رادیویی اینترنتی مشغول فعالیت گویندگی هستم . اما اگر همان زمان حرف آن دختر را جدی گرفته بودم شاید تا به امروز موفقیت های بیشتری کسب کرده بودم.
پس اگر کسی به شما گفت که در موردی خاص استعداد دارید حتما حرفش را جدی بگیرید و دنبال تقویت استعدادتان باشید ، حتی اگر حرف او درست یا جدی نباشد ، حداقل شما تلاشتان را کرده اید، چه بسا استعداد نداشته تان را با آموزش به دست بیاورید و کسب کنید.

۲-فعالیت های مختلف انجام دهید
اگر شما نمی دانید که دقیقاً چه استعدادی دارید، بهتر است فعالیت های مختلف انجام دهید، فروشندگی کنید، نقاشی کنید، نویسندگی کنید، آواز بخوانید، ورزشی خاص را دنبال کنید، به تحقیق و پژوهش روی آورید و پژوهشگر شوید،آشپزی کنید؛ خلاصه فعالیت های مختلف انجام دهید تا استعداد تان را کشف کنید ‌. بعد از انجام همه فعالیت ها بررسی کنید که در کدام فعالیت عملکرد بهتری داشتید و به شما تبریک می گویم چون بعد از آن شما استعداد خود را کشف خواهید کرد.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

استعداد ,های ,فعالیت ,نمی ,چون ,تان ,به شما ,گفت که ,حرفش را ,استعداد های ,که در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

quiclosatal bueplemcecon کدهای دخترونه Arthur's info causubringtopp دعای قوم بنی اسرائیل برای فرج حضرت موسی...!!! دانش اموز برتر High Quality NFL New York Jets Jerseys Wholesale, Worth Having. آزمون های زیست شناسی Biology Quiz پایگاه مقاومت بسیج امام رضا(ع) پزشکی قانونی استان کرمانشاه