محل تبلیغات شما

طنمهعیدانه

خونهتی شب عید

تازه از مدرسه برگشته بودم و داشتم پاورچین پاورچینمی رفتم سمت اتاقم که یهو .

-       ساناز.

ای داد بی داد ؛ مامانم منو گیر آورد. چرا هیچ وقتنمیشه از دستش در رفت . رفتم سمتش .

-       سلام

مامانم یه جوری رفتار می کرد که انگار دنبالش کردن، برگشت گفت: علیک سلام . زود باش . زودباش لباساتو در بیار ناهارتو بخور بایدشروع کنیم.

-       چیو شروعکنیم؟

-       خودتو نزن بهاون راه . باید کار کنی. خونه تی داریما. خوبه دیشب بهت گفتم.

معترضانه گفتم: آخه من خسته ام.

-       منم خسته ام. از صبح تاحالا داشتم تمیزکاری می کردم. خودمو که باد نمی زدم.

نمی دونم شماها هم اینطوری بودین یا نه ، ولی اونموقع ها سریال شب های برره رو پخش می کرد و منم تحت تأثیر اون ، گاهی برره ای حرف می زدم: ای بابا. اصلاً من چیکارهَ بیدَم .من محصل بیدم موآ . می فهمی چی چی بِشِت وَگواَم . من که نبایدکار وَکِنَم .

مامانم دست به کمرش زد و گفت: که کار نمی کنی هان؟.

گفتم: ها. کار نَوَکِنَم.

یهو نمی دونم مامانم از کجا چماق در آورد وگفت: خاکوَچوک . چه جسارتا.

باور کنید یا نه ولی تا نیم ساعت داشت دور اتاقدنبالم می کرد و درست حدس زدید . بالاخره مجبورم کرد هر چی ظرف تو کمد چینی هاداشتیم رو بشورم. دِ آخه من موندم مگه ماها چند نفریم که این همه ظرف و ظروف داریم. نمی دونم واسه شما هم همینطوره یا نه ولی ما شب عید ظرف هایی رو می شوریم که سالبه سال نمی بینیمشون. من که اصلاً نمی دونستم همچین ظرف هایی هم داریم.

وقتی داشتم سری بشقاب های سفید چینی رو می شدم ،ببخشید ؛ می شستم یکیش افتاد و از دستم شکست . رو به مامانم گفتم: مامان ببخشیدسریت خراب شد.

مامانم گفت: عیب نداره. قضا بلا بوده . تازهاین مدل بشقاب قبلاً سریش به هم خورده. یکیش قبلاً شیکسته.

-       وا. ما کهتاحالا ازش استفاده نکردیم . پس چطوری شیکسته؟

-       پارسال وقتیخودم داشتم می شستمش شیکست.

پیش خودم فکر کردم که چه جالب ، ما بشقاب های چینیمی خریم که سال به سال بشوریمشو هر سال هم یکیشو بشکنیم و بعد بگیم قضا بلا بوده.

حالا فهمیدم که این بشقاب های چینی رو واسه چیخریدیمو به چه درد می خورن.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

نمی ,        ,رو ,مامانم ,، ,سال ,بشقاب های ,نمی دونم ,شب عید ,یا نه ,خونه تی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Robert's site NHL Factory Direct Wholesale- Carolina Hurricanes Jerseys Sale Price. دیوانه تر Charles's game طلائى هیدرولیك شیرینی فروشی سازندگان ایرانی stabtiofrenes glitenrougpo Thomas's receptions