محل تبلیغات شما

چرا بداهه را تایید می کنم

در باره این موضوع میخوام خیلی کوتاه بنویسم. من یک نویسنده ام . گاهی هم نمایشنامه می نویسم. اما ازبداهه حمایت می کنم. چرا؟ چون من اعتقاد دارم که هیچ کس کامل نیست و نویسنده ها هماز این قاعده مستثناء نیستن؛ و از این رو هیچ متنی هم کامل و بی نقص نیست.

اگر بازیگر در تئاتر یا سینما جایی بر طبقشرایطی که توش _به عنوان شخصیتی که جزئی از اون ماجراست- قرار گرفته ، لازم ببینهیا بدونه جایگاهش رو داره که از بداهه استفاده کنه هیچ اشکالی نداره. تازه اثرگذار تر هم هست.

این به معنی این نیستکه نویسنده بد نوشته ، یا نویسنده به قولی عقلش نمی رسیده این دیالوگ رو در نظربگیره؛ اصلاً همچین چیزی نیست. این کار برای اینه که در تماشاچی اثر بیشتری بذاره. این کار علاوه بر اون خلاقیت بازیگر رو بالا می بره.

البته همین بداهه هماگر جایی باعث بشه که معنی و محتوای اصلی نمایش به کل نابود بشه، درست نیست که ازشاستفاده بشه . واسه همین بازیگر باید سعی کنه با دقت بیشتری از بداهه استفاده کنهالبته بعضی بازیگر ها بداهه رو درحد استفاده از چند کلمه کوچیک انجام می دن ، یاکلمات دیگه ای جایگزین می کنن.

البته در این بینبعضی بازیگر ها در بداهه کلمات مترادف رو همینجور پشت هم می چینن که این رو هم درنمایش تأیید نمی کنم. تماشاچی رو خسته و زمان نمایش رو هم طولانی می کنه .

به این دیالوگ هاتوجه کنید:

پدر : حالا من موندمکِی باید بریم که مشکل بر نخوریم.

پسر: فردا بریم بهترنیست؟. خوب نیست؟. راست نمی گم؟. درست نمی گم؟

این دقیقاً همونچیزیه که تماشا چی رو خسته می کنه.

امیدوارم  این مطلب براتون مفید بوده باشه. شاد ، سلامت وموفق باشید.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

رو ,بداهه ,هم ,کنه ,بازیگر ,ها ,از بداهه ,می کنم ,نمی گم؟ ,بداهه استفاده ,رو خسته

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

reptacaros "معرفی بیت کوین و روش های استخراج و کسب درآمد از آن" اوج آرامش togbiggskalfect cuinamirest Pauline's page دو حرفه ای Matthew's info SaGhar AnD Korea تکنو