محل تبلیغات شما

خانم ها ، در ازدواج آینده نگر باشید

ازدواج

خانمی که واستخواستگار اومده و قراره ازدواج کنی . من تو این مقاله مختصراً یه نکاتی رو می گمتا بهترین کار ممکن رو برای تضمین کردن آینده انجام بدی.

1.بی خیال مهریه:

بله شاید تعجب کنید ،اما این بهترین راهه. ما خانم ها همیشه خواهان حقوق برابر هستیم ، پس چرا وقتی بحثمهریه میاد وسط یادمون می ره؟ من اگه جای شما بودم کلاً بی خیال مهریه می شدم چونیا اون آقا می گه ((پول ندارم و من بندازید زندان))، که این واستون نون و آب نمیشه، یا اینقدر عذابتون می ده که می گید : ((مهرم حلال جونم آزاد)) حالا اگرم می خوایدمهریه تعیین کنید ، مقدار منطقیش رو تعیین کنید. هرچند من اعتقاد دارم که ما زن هاکالا نیستیم که برامون قیمت بذارن.

2. گربه رو دم حجلهبکشید:

از همون اول مشخصکنید که چه حق و حقوقی می خواید ، به قول قدیمیا ((جنگ اول به از صلح آخره)). متأسفانهدر حقوق ایران زن باید حق طبیعی خودشو مثل شرط زیر عقد ذکر کنه، چون از حقوقطبیعیش نیست .نظر من اینه که این حقوق رو مطالبه کنید :

حق طلاق: بله اینجوری شما می تونید به وکالت از شوهرتون خودتونو طلاق بدید. حالامی گید چرا چنین حقی رو باید دریافت کنید؟

به قول بابام ((ازدواجمثل هندونه در بسته است)) یعنی معلوم نیست طرف مقابل چه جور آدمیه. شاید از اوندست آدما باشه که خیلی شما رو اذیت کنه و حاضر هم نباشه که طلاقتون بده . در اینجورموارد داشتن حق طلاق مفید واقع میشه واستون.

حق تحصیل و حق اشتغال: شاید شوهر شما در خواستگاری اعلام کنه که باکار کردن یا ادامه تحصیل شما مشکلی نداره، اما بعد از ازدواج پشیمون بشه و ازاونجایی که این حق رو داره ، می تونه مانع تحصیل یا کار کردنتون بشه. پس بهتره اینشرایط حتماً نوشته بشه .

حق انتخاب محل ست: شوهر شما قانوناً می تونه محل ست رو انتخاب کنه و حتی شما رو بهچلقوزآباد ببره. شما مخالفین؟ نمی تونید باشید چون شوهر شما چنین حقی رو قانوناًداره. پس بهتره این حق رو هم کتباً ذکر کنید.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

رو ,حق ,، ,ازدواج ,حقوق ,ها ,شوهر شما ,که این ,خانم ها ,حقی رو ,چنین حقی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شن سا داستانهای واقعی از "راز" گروه آموزشی دینی و عربی متوسطه اوّل ناحیه یک سنندج Christopher's site زیر درخت آلبالو، دنبال دستمال های کودکی! دانلود وطن4 recheforpu ♥♥برای تو مینویسم♥♥ butmitihyd باغ بینش