محل تبلیغات شما

سؤالاتی که برای نوشتن مطالب جذاب باید از خود بپرسیم

خیلی ها از من میپرسند که چه مطالبی برای مخاطب جذاب است یا اینکه چطور می شود مطالب جذابی نوشت.من همیشه سعی کردم  تا حد امکان به اینسؤال ، جواب بدم. مطالب زیادی در وبلاگم قرار دادم که در اون ها به این سؤال جوابدادم.

اما چند روز پیش داشتم کتابی می خوندم که دربارهنویسندگی و بهتر نوشتن بود، بله من یک دانش آموز و دانشجوی ابدی ام . همیشه احساسمی کنم نیاز به یادگیری بیشتری دارم. خلاصه که.در اون کتاب مطلبی از خانمپاتریشیا ویلیامز منتشر شده بود و خانم ویلیامز در اون کتاب از سؤال هایی گفت کهبرای مطمئن شدن از جذاب بودن مطلبمون ، مهمه که از خودمون بپرسیم. من این سؤالاترو در زیر برای شما بیان می کنم. بهتره که قبل از نشر مطلب در وبلاگ یا انتشار اوندر کتاب این سؤال ها رو از خودتون بپرسید:

1.  این مطلب قرار است رویچه کسی تأثیر بذاره؟

2.  چطوری میشه اثر گذاریاونو بیشتر کرد؟

3.  آیا میشه از دیدگاهدیگه ای به این مطلب نگاه کرد؟

4.  آیا کسی هست که نخواداین مطلب رو بخونه؟چرا؟

5.  چطوری می تونمخواننده رو درگیر مطلب کنم؟

6.  در زمان نوشتن به چهافرادی توجه نکردم؟

7.  از چه منابعی می تونمبرای غنی تر شدن مطلبم استفاده کنم؟

8.  برای بیان داستانماز  چه دیدگاهی می تونم استفاده کنم؟

9.  چه اشخاص و گروههایی، در چه سنی و با چه اندازه تحصیلاتی ، از چه نژاد و طبقه ای ، با چه مذهب وقومیتی ، می تونن به داستانم اضافه بشن؟

البته درباه سؤال آخر- به نظر من- هر شخصی رو که در داستان خواستید استفاده کنید ، خودتون باید از قبلبا شخصیتش یا قوم و مذهبش آشنایی نسبی داشته باشید و اگر ندارید بهتره درباره تمامنکاتی که برای شخص در نظر دارید، تحقیق کنید.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

نویسندگی (طبق نظرات خوانندگان)

طنز اندر کاخ همایونی (مولانای بی خدا)

,، ,رو ,مطلب ,سؤال ,جذاب ,که برای ,می تونم ,در اون ,که در ,این مطلب ,برای نوشتن مطالب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یادداشتهای صفر درجه menslinggeba suenimasdoa masucira تبلیغات رایگان لایف بیوتی وَیران exhylanfie1986 پرچم اسلام anzab چهرگان (انزاب) scamexsayrac